Port Said to nazwa miasta egipskiego (populacja ok. 500 tys.) leżącego na północnym wschodzie tego kraju,nad Morzem Śródziemnym,blisko Kanału Sueskiego.Został założony w 1859 r.w związku z budową tego kanału.
Podstawą gospodarki Port Saidu jest rybołówstwo i przemysł spożywczo-tytoniowy oraz chemiczny. Port miejski pełni dużą rolę w eksporcie(np. bawełny i ryżu) Egiptu, jak również w żegludze śródziemnomorskiej(jako port przystankowy). Duże dochody przynosi również strefa wolnocłowa, jaką jest port, jak i lokalne ośrodki wypoczynkowe.Port Said jest strefą przemysłową(wolną od podatku).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.