Port_Louis -

Port Louis, stolica Mauritiusa liczy około 135,371 mieszkańców (1996). Port nad Oceanem Indyjskim i największe miasto kraju. Ekonomia jest zdominowana przez port i handel zagraniczny. Produkcja odzieży, przemysł chemiczny (środki farmaceutyczne).
Turystyka jest ważnym źródłem dochodu. Rozwój centralnego nadbrzeża Caudan, głównie dla obsługi turystów odwiedzających miasto.
Port Louis był założony w 1735 przez Francuzów. Obecnie większość mieszkańców to potomkowie robotników, którzy imigrowali z Indii w XIX w.
Nad miastem dominuje cytadela. Istnieje też instytut do badań flory i fauny wyspy .
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.