Ratu Sir Kamisese K. T. Mara (6 maja 1920 18 kwietnia 2004 w Suva), polityk Fidżi.
W Nowej Zelandii, przerwał je jednak pod naciskiem stryjecznego dziada, Ratu Sir Lala Sukuna; starszy krewny, cieszący się uznaniem jako lider narodowy, widział w Kamisese jednego ze swoich następców i zalecił mu studia historyczne na Oxfordzie (ukończone w 1949). Mara podyplomowo studiował również ekonomię (1961-1962); w 1973 otrzymał doktorat honorowy z prawa Uniwersytetu Otago.
(ur. 1950, zm. 22 marca 2005), polityk Burundi.
Działał w ruchu opozycyjnym CNDD-FDD (Narodowa Rada Obrony Demokracji - Siły Obrony Demokracji). Po zawarciu porozumienia między CNDD-FDD a rządem wszedł w skład rządu; objął stanowisko ministra spraw wewnętrznych, które pełnił do końca życia. .
(ur. ekwadorski, prezydent Ekwadoru w latach 1981-1984.
Ukończył Katolicki Uniwersytet w Quito, gdzie studiował prawo i nauki polityczne; obronił doktorat praw. Wykładał nauki społeczne w szkole San Gabriel w Quito i na Katolickim Uniwersytecie, pełnił funkcję wicedziekana wydziału ekonomicznego uniwersytetu. Zajmował stanowiska w administracji państwowej; był m. in. wiceministrem pracy (1969) i przewodniczącym komisji ds.
Również Utkir Tukhtamuradowicz Sultonow (ur. uzbecki polityk, premier Uzbekistanu od 21 grudnia 1995 do 11 grudnia 2003.
Został zdymisjonowany przez prezydenta Uzbekistanu Isłama Karimowa za niewystarczającą dbałość o rolnictwo i rynek pracy. Został zastąpiony przez Szawkata Mirzijajewa. .
Sambwa Pida NBagui (Kongo (Zairu), były premier.
Pochodził z ludu Brukseli. Pracował w administracji rządowej, po dojściu do władzy Mobutu Sese Seko został członkiem rządzącego ugrupowania Ludowy Ruch Rewolucji. W latach 70. kierował Bankiem Zairu, następnie był m. in. ministrem ekonomii i przemysłu, ministrem planowania i budżetu. Od marca do listopada 1988 pełnił funkcję premiera (I komisarza).