(perski: اکبر هاشمی بهرمانی), znany bardziej jako Haszemi Rafsandżani (هاشمی رفسنجانی), ur. prezydent Iranu (1989-1997)
Był uczestnikiem muzułmańskiej opozycji pod rządami Mohammeda Reza Pahlawiego. Po Rewolucji Islamskiej w prezydentem Iranu.
(jugosłowiański, z Kosowa.
Pełnił wiele ważnych stanowisk w kierownictwie Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii i okręgu autonomicznego Kosowo. W latach 1963-1967 był przewodniczącym Rady Wykonawczej (rządu) Kosowa, a 1981-1982 przewodniczącym Prezydencji okręgu autonomicznego. Od czerwca 1984 sprawował przez rok rotacyjne przewodnictwo Prezydium Komitetu Centralnego Związku Komunistów Jugosławii.
, Álvaro Alfredo Magańa Borja (1927 - 10 lipca 2001), polityk Salwadoru, prezydent w latach 1982-1984.
Studiował prawo na uniwersytecie w Salwadorze oraz prawo i ekonomię w USA. W 1960 mianowany ministrem budownictwa, następnie pracował w Organizacji Państw Amerykańskich w Waszyngtonie; w latach 1968-1981 był dyrektorem banku. 1981 współzakładał partię Akcja Demokratyczna.
Od kwietnia prezydenta Salwadoru; jego nominacja na to stanowisko była kompromisem pomiędzy kilkoma dominującymi ugrupowaniami politycznymi w Salwadorze.
(meksykański, dziennikarz.
Związany z ruchami lewicowymi, uchodził za symbol ruchu zapatystów w prowincji Chiapas; z ramienia Demokratycznej Partii Rewolucyjnej kandydował na urząd gubernatora Chiapas. .
(urodzony 4 listopada 1948 w Mopti), prezydent Mali (II kadencja, wcześniej w latach 1991-1992).
Wygrał wybory w maju 2002 z 64,35% głosów. Jego przeciwnikiem był Soumaïla Cissé (były minister).
W 1993 założył Dziecięcą Fundacje. .
Aníbal Acevedo Vilá (ur. portorykański.
Studiował nauki polityczne i prawo na Uniwersytecie Portorykańskim. Jest działaczem Ludowej Partii Demokratycznej, od 1997 jej przewodniczącym. W 1992 został po raz pierwszy wybrany do Izby Reprezentantów Puerto Rico. Od 2000 pełni funkcję rezydenta-komisarza Puerto Rico przy Kongresie USA; w listopadzie 2004 wybrany na gubernatora Puerto Rico, urząd objął 2 stycznia 2005.
(urodzona Görana Perssona, od 1998 aż do śmierci. Ugodzona nożem przez Mihajlo Mihajlovića, Szweda serbskiego pochodzenia 10 września 2003 roku, w czasie gdy bez osobistej ochrony robiła zakupy w domu towarowym.
W wyniku odniesionych ran, mimo dwóch zabiegów operacyjnych, zmarła następnego dnia. .
Antonio Elias Saca, Tony Saca (ur. 9 marca 1965), polityk Salwadoru, prezydent.
Pochodzi z rodziny emigrantów palestyńskich; pracował jako biznesmen oraz radiowy dzienikarz sportowy.
Francisco Floresa. Kandydatura Sacy, który pokonał swoich rywali (głównym przeciwnikiem był Schafik Handal) już w pierwszej turze wyborów, była zdecydowanie wspierana przez rząd USA. .
(ur. 24 czerwca 1948 w San Salvador), polityk Salwadoru.
Działacz Narodowego Sojuszu Republikańskiego ARENA, z jego ramienia prezydent Salwadoru w latach 1994-1999 (jego poprzednikiem był Alfredo Cristiani, a następcą Francisco Flores, obaj również z partii ARENA). .
Armando Emilio Guebuza (ur. mozambijski, od lutego 2005 prezydent Mozambiku.
Czołowy działacz partii rządzącej Machela w wypadku lotniczym w październiku 1986 przez około dwa tygodnie sprawował wraz z innymi członkami Biura Politycznego FRELIMO obowiązki głowy państwa (ostatecznie szefem państwa został Joaquim Chissano). Pełnił także funkcje ministra spraw wewnętrznych (dwukrotnie) i transportu.
Artur Tahir oğlu Rasizadə (ur. 1935), azerski polityk, premier Azejbejdżanu. Sprawował już funkcję szefa rządu od Hejdara Alijewa - Ilham Alijew. Ponownie został mianowany na stanowisko premiera 4 listopada 2003 roku, po wygranych przez Ilhama Alijewa wyborów prezydenckich w Azerbejdżanie. .
Arturo M. Tolentino (filipiński.
Wybitny prawnik, prof. kilku uczelni (m. in. Uniwersytetu Filipińskiego), autor cenionych książek prawniczych. Sprawował wiele funkcji publicznych - był deputowanym do parlamentu (Marcosa na kandydata na wiceprezydenta w wyborach w lutym 1986.
(ur. Czeczenii, partyzant, przywódca czeczeńskich seperatystów.
Ukończył Wyższą Szkołę Artyleryjską w Leningradzie.
W armii pułkownika. Służył na Węgrzech i Litwie.
Zwolniony z wojska w Groznego w czasie I wojny czeczeńskiej, a w Czeczenii, ale twierdził przy tym, że należy dążyć do pokojowego ułożenia stosunków z Rosją.
Przez pewien czas współpracował z Basajewem.