Polacy - zachodniosłowiańska grupa etniczna zamieszkująca głównie Polskę i posługująca się językiem polskim. Oprócz 36,8 mln Polaków w Polsce, jak się ocenia ponad 20 mln osób polskiego pochodzenia żyje poza granicami państwa.
Nazwa "Polacy" a także "Polska" wywodzi się od rodzaju gospodarki na terenach Wielkopolski w VII w. n.e., jak również ze związanym z tym plemieniem Polan. Nazwa "polska" jeszcze w XVII w. znaczyła to samo co "polna" np. droga polna to kiedyś droga polska. Natomiast nazwa Polanie wzięła się z powodu dobrze rozwiniętego w Wielkopolsce rolnictwa, które było głównym zajęciem tamtych ludzi.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.