Pervez_Musharraf -
Pervez Musharraf (także używana pisownia Perwez Muszarraf) (ur. 11 sierpnia 1943 w Delhi) - pakistański generał i polityk.
W 1961 roku Musharraf wstąpił do akademii wojskowej i zaczął karierę w armii pakistańskiej. W 1998 został szefem sztabu generalnego i zajmując tę pozycję przeprowadził 12 października 1999 roku bezkrwawy zamach stanu, aresztując premiera Nawaza Szarifa, rozwiązując parlament. 20 czerwca 2001 roku objął urząd prezydenta Pakistanu. W 2002 roku w referendum uzyskał według danych oficjalnych poparcie 98% obywateli.
Musharraf prowadzi politykę umiarkowanych reform liberalnych, zwłaszcza w gospodarce. W polityce zagranicznej jego priorytetem jest utrzymanie dobrych relacji z USA (w tym celu poświęcił popieranych początkowo talibów). Próbuje również doprowadzić do normalizacji napiętych stosunków z Indiami.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.