Patrick Roland John (ur. 7 stycznia 1938), polityk Dominiki.
Od 27 lipca 1974 do 21 czerwca 1979 pełnił funkcję premiera kraju.
John zaczął swą karierę polityczną jako przywódca związku zawodowego i burmistrzem Roseau (stolica Dominiki). Po niespodziewanym wycofaniu się premiera LeBlanca z polityki John 27 lipca 1974 r. został mianowany jego następcą. Podczas jego rządów, dnia 3 listopada 1978 r. Wielka Brytania uznała niepodległość Dominiki.
Problemy ekonomiczne kraju zmusiły Johna do odjeścia ze stanowiska 21 czerwca 1979 r. W 1981 próbował za pomocą członków Ku Klux Klanu obalić rząd premier Eugenii Charles (zob. Operacja Czerwony Pies).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.