Pasmo Babiogórskie (513.512) pasmo górskie w Beskidzie Żywieckim w Beskidach Zachodnich; rozciąga się między przełęczą Glinne nad Korbielowem, a doliną rzeki Skawa koło Osielca, w części zachodniej na granicy ze Słowacją.
Pasmo Babiogórskie jest częścią grzbietu granicznego i prowadzi od przełęczy Glinne nad Korbielowem przez szczyt Weska (954 m n.p.m.), dalej Beskidem Krzyżowskim, przez Jaworzynę, przełęcz Głuchaczki, Mędralową i Przełęcz Jałowiecką na Małą Babią Górę gdzie rozpoczyna się właściwy masyw Babiej Góry - następnie przełęcz Brona i Babia Góra. Granica państwa skręca na szczycie na południe, na Orawę, a grzbiet Babiej opada ku wschodowi, przez Kępę i Sokolicę na przełęcz Lipnicką.
Pasmo to oddziela od Pasma Jałowieckiego:
  • na północnym - zachodzie dolina Skawicy,
  • na południowym - wschodzie ograniczona Kotliną Orawską i Przełęczą Sieniawską.
Najwyższe kulminacje głównego grzbietu tego pasma to: Zagospodarowanie turystyczne w Paśmie Babiogórskim:
  • szlaki piesze:
(dokończyć)

  • baza noclegowa:
(dokończyć)


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.