Flaga Padanii
Padania - nazwa nadana przez Ligę Północną części północnych Włoch (Valle d'Aosta, Piemont, Lombardia, Liguria, Trydent-Górna Adyga, Wenecja Euganejska, Friuli-Wenecja Julijska i północna część regionu Emilia-Romania), dla której pragnie wywalczyć niepodległość lub autonomię.
15 września 1996 Liga Północna proklamowała powstanie Federalnej Republiki Padanii. Padania nie została uznana oficjalnie przez żaden kraj. Zwolennicy separacji od pozostałej części Włoch uważają flagę Padanii, Słońce Alp, za symbol sprzeciwu wobec rządów Rzymu i chęci Północy do uniezależnienia się.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.