Oliver_Kahn -
Oliver Kahn (ur. 15 czerwca 1969 w Karlsruhe), niemiecki piłkarz, grający na pozycji bramkarza. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Niemiec.
Od 1994 gra w Bayernie Monachium, dokąd trafił z Karlsruher Sportclub (KSC). W drużynie z Bawarii zdobył pięciokrotnie mistrzostwo Niemiec, trzykrotnie Puchar Niemiec oraz Puchar Mistrzów w 2001. Jest także laureatem złotej piłki dla najlepszego piłkarza mistrzostw świata 2002, które odbyły się w Korei Płd. i Japonii, gdzie wraz z reprezentacją Niemiec wywalczył tytuł wicemistrzowski. Brał udział w finałach mistrzostw Europy w 2000 i 2004.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.