American Bulldog
Old_Country_Bulldog -
Inne nazwy
Old Country Bulldog
Kraj patronacki
USA
Klasyfikacja
UKC: Guardian Dogs
Wzorce rasy (linki zewnętrzne)
UKC
American Bulldog - jedna z ras psów.
W tłumaczeniu na język polski poprawna wydaje się nazwa: buldog amerykański; ze względu jednak na brak uznania rasy przez FCI nie występuje ona w oficjalnej polskiej terminologii kynologicznej.
Krótki rys historyczny:
- hodowcy mający największy wpływ tej rasy to amerykanie John D. Johnson i Allen Scott; ich widzenie rasy różniło się od siebie (u Johnsona pies jest wyraźnie większy, z krótszą kufą niż u Scotta) i tak powstały dwa typy określane jako Johnson i Scott; obecnie w USA występuje tendencja do łączenia pozytywnych cech obu typów psa i hodowli rasy jednolitej w typie.
Użytkowość:
- pies stróżujący, pies obronny.
Budowa:
- krępy, silny na pierwszy rzut oka.
Szata i umaszczenie:
- włos krótki; umaszczenie białe lub białe z łatami (łaty także pręgowane).
Popularność w Polsce:
- rasa rzadko spotykana.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.