Niemodlin, miasto w województwie opolskim, powiat opolski. Przed II wojną światową nosiło nazwę Falkenberg.
Niemodlin liczy ok. 7 tys. mieszkańców.Pierwotna nazwa Niemodlim od imenia Niemodlim, powstało przed 1228 r. Prawa miejskie uzyskało w 1283 r. Leży nad Ścinawą Niemodlińską, która w okolicach Lewina Brzeskiego wpływa do rzeki Nysa Kłodzka. Wyjeżdżając z Opola przez Niemodlin można dojechać do Nysy lub dalej do Kłodzka i Kudowy Zdrój. Jeszcze do niedawna można było się dostać do Niemodlina koleją. Obecnie docierają tu tylko składy towarowe PKP. Miasto jest atrakcyjne pod względem turystyczno-wypoczynkowym.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.