Ngultrum jest oficjalną walutą Bhutanu, wprowadzoną w 1974, sztywno związaną z rupią indyjską w stosunku 1:1, która także jest legalnym środkiem płatniczym w Bhutanie. Ngultrum jest akceptowany w tych stanach Indii, które graniczą z Bhutanem, lecz nie jest akceptowany w pozostałej części Indii.
Ngultrum nie ma bezpośrednich kursów z innymi walutami, a wszystkie transakcje walutowe dokonywane są za pośrednictwem rupii indyjskiej.
W obiegu występują monety o nominałach: 5†, 10†, 25, 50 czetrum oraz 1 ngultrum, a także banknoty o nominałach: 5, 10, 20, 50, 100 oraz 500 ngultrum.
† - monety, których emisja została już zakończona
kod ISO-BTN
1 BTN = 100 czetrum
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.