Nature - jedno z najstarszych i najbardziej prestiżowych czasopism naukowych. Ukazuje się w formie tygodnika ilustrowanego. Istnieje od 1869 r.
W przeciwieństwie do ogromnej większości czasopism naukowych, z reguły wysoko wyspecjalizowanych, Nature opisuje odkrycia ze wszystkich dziedzin nauk przyrodniczych, inżynieryjnych oraz (rzadziej) ścisłych i ekonomicznych.
Czasopismo to stosuje zasadę, że umieszczanie tam teksty powinny być zrozumiałe dla niespecjalistów, ale nie powinny też być nadmiernie, sztucznie upraszczane, tak jak to ma miejce w przypadku wielu wydawanictw popularnonaukowych. Czasopismo to posiada od lat najwyższy Impact factor ze wszystkich czasopism naukowych wydawanych na świecie.
Innym, konkurencyjnym czasopismem tego rodzaju, także o bardzo wysokim impact factor jest Science.

Link zewnętrzny

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.