Morze Koralowe (ang. Coral Sea) - duże półotwarte morze na Oceanie Spokojnym przy północno-wschodnich wybrzeżach Australii. Jego powierzchnia wynosi 4068 tys. km² a średnia głębokość 2243 m. Maksymalna głębokość to 9140 m (Rów Bougainville'a). Zasolenie 34-35‰.
Od zachodu graniczy z Oceanem Indyjskim poprzez Cieśninę Torresa. Od północy graniczy z Morzem Salomona, a od południa z Morzem Tasmana i Morzem Fidżi. Od zachodu przy brzegach Australii znajduje się Wielka Rafa Koralowa. Granicę z otwartym oceanem wyznaczają wyspy: Wyspy Santa Cruz, Nowe Hebrydy (Vanuatu), Wyspy Lojalności i Nowa Kaledonia.
Głównymi portami są: Cairns (Australia), Port Moresby (Nowa Gwinea) i Numea (Nouméa) w Nowej Kaledonii.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.