Moritz Schlick (ur. 14 kwietnia 1882r., zm. 22 czerwca, 1936r.), niemiecki filozof, jeden z twórców pozytywizmu logicznego - profesor Uniwersytetu Wiedeńskiego, jeden z założycieli Koła Wiedeńskiego - grupy filozofów, logików, psychologów, socjologów, kulturoznawców zajmujacej się interdyscyplinarnymi badaniami nad wiedzą, kulturą itp. o charakterze neopozytywistycznym. Należeli do niego m.in. Rudolf Carnap, Otto Neurath, Hans Hahn, Kurt Gödel i inni. Zastrzelony w 1936 przez psychicznie chorego studenta.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.