Miroslav Klose (ur. 9 czerwca 1978 w Opolu), piłkarz niemiecki pochodzenia polskiego, napastnik.
Pochodzi z polskiej sportowej rodziny - ojciec Józef Klose był piłkarzem (m.in. francuskiego klubu Auxerre), matka Barbara piłkarką ręczną, ponad 80-krotną reprezentantką Polski. Grał w niemieckiej ekstraklasie w klubie 1. FC Kaiserslautern, od 2004 w Werderze Brema. 24 marca 2001 debiutował w reprezentacji Niemiec w meczu z Albanią. Wraz z kadrą niemiecką sięgnął po wicemistrzostwo świata w 2002 (zdobywając w turnieju 5 bramek został wicekrólem strzelców), brał również udział w turnieju finałowym Euro 2004. Do grudnia 2004 wystąpił w 45 meczach reprezentacyjnych, strzelając 20 bramek.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.