Michalów – wieś koło Szczebrzeszyna w powiecie zamojskim.

Ciekawostki

W Michalowie 29 czerwca 1849 urodził się Feliks Kaczorowski - ojciec Emilii Kaczorowskiej i dziadek Karola Wojtyły, przyszłego papieża Jana Pawła II. Feliks Kaczorowski mieszkał w Białej Krakowskiej (dzisiaj Bielsko-Biała), gdzie w 1875 wziął ślub z Marią Anną Scholz, a w 1884 urodziła się Emilia - matka papieża. W 1885 przeprowadził się z rodziną do Krakowa, gdzie zmarł 19 sierpnia 1908.
Córka Feliksa, Emilia w 1904 wyszła za mąż za Karola Wojtyłę seniora. W 1920 urodził im się drugi syn Karol, przyszły papież Jan Paweł II.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.