Michael Ballack (ur. 26 września 1976 w Görlitz), niemiecki piłkarz, grający na pozycji pomocnika. Jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Niemiec.
Od 2002 gra w Bayernie Monachium, dokąd trafił z Bayeru Leverkusen.
Michael Ballack ur.26.09.1976r. Gorlitz. Rodzice Katrin i Stephan Ballack, oprócz niego nie mieli więcej dzieci. Michael, mając 7 lat zaczą trenować piłkę nożna pod opieka trenera Henischa. W 8 roku życia żaczą chodzić do gimnazjum sportowego w Chemnitzu, tam zdał maturę z historii i wyczynowych kursów niemieckich (łączny wynik 4+) Gdy miał 16 lat musiał przez rok pauzować, bo miał wypadek z kolanem. W 1995 r podpisał z trenerem Ch. Franke kontrakt do klubu Chemnitzerf, FC, który w tym czasie grał w 2 Bundeslidze. W tym samym roku Michael zaczął należeć do młodzieżowej reprezentacji Niemiec (U-21) Mając 21 lat przeszedl do Kaiserslautern z 1 Bundesligi. W sezonie 1998-99 przyniósł On razem z Kaiserslautern trenerowi Rehagelowi mistrzostwo Niemiec. Mając 23 lata został powołany przez E.Ribbecka do reprezentacji Niemiec. W sezonie 1999-2000 odszedł z Kaiserslautern i przeszedl do Bayeru Leverkusen. To właśnie tam pokazał naprawdę, na co go stać. Razem ze swoim nowym zespołem w mistrzostwach Niemiec zają 3 miejsce. Bayer Leverkusen dostał się, a później zagrał w wielkim finale o puchar UEFA gdzie 1 bramka przegrał z Realem Madryt Michaelem zaczą bardziej się interesować Rudi Voler, od tamtej pory do dziś M.Ballack ma pewne miejsce w pierwszej 11 w reprezentacji Niemiec. Ballackiem zainteresowal się tez trener Bayernu Monachium, który za wszelka cene chcial go mieć. I tak się stalo w tym sezonie M.Ballack przeszedl do Bayernu za 12 miln.Marek (ok. 6 mln.Euro)Podpisal kontrakt do 2006r. Michael dostal tez zaliczke na zakup mieszkania i na zagospodarowanie się w nowym miescie-Monachium. Jak na razie radzi sobie swietnie a co będzie dalej to czas pokaże...
Życie prywatne: W życiu prywatnym doradzają mu 3 osoby, dwóch adwokatów-doradców i jego towarzyszka życia Simone (nie są małżeństwem) Maja dwóch synków: Louisa(16.08.2001) i Emilio(19.9.2002) Z Simone poznali się 4 lata temu w Kaiserslautern Jego najlepszym przyjacielem jest Sebastian Deisler. Do najbardziej lubianych rzeczy przez Michaela są: urlopy ze swoja rodzinka (najczęściej wyjeżdżają do Kalifornii), oglądanie filmów na DVD, granie w golfa, spacery ze swoim psem Sancho i głośne słuchanie muzyki w samochodzie najczęściej słucha hip-hopu, ale lubi tez Jennifer Lopez, (która obok jego Simone jest dla niego najpiękniejsza) Michael ubiera się w ubrania projektowane przez Gucciego i Donna und Gabbana. Jego motto życiowe brzmi „Trzeba zawsze myśleć pozytywnie”
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.