Melbourne – miasto w Australii, stolica stanu Wiktoria. Zespół miejski liczy 3 381 tys. mieszkańców (po Sydney drugie miasto pod względem zaludnienia w kraju). Położone nad zatoką Port Philip Bay u ujścia rzeki Yarra (aborygeńskie określenie na "płynącą wodę") w południowo-wschodniej części kontynentu. Pierwsza historyczna stolica Związku Australijskiego (od powstania w 1901). Centrum handlowe i komunikacyjne, jeden z większych portów morskich na południowej półkuli, siedziba kilku wyższych uczelni.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.