Melanie Klein (1882 - 1960) - znana psychoanalityczka, znacznie rozwinęła technikę terapii dzieci, wprowadziła pojęcia: pozycja depresyjna, pozycja schizo-paranoidalna.
Melanie Klein (z domu Reizes) urodziła się w Wiedniu w 1882 r. jako najmłodsza z czworga rodzeństwa. W 1903 r. wyszła za mąż za Artura Kleina, z którym miała czworo dzieci. W latach 1910 - 1919 rodzina mieszkała w Budapeszcie. Własną analizę rozpoczęła u Sandora Ferencziego. W 1921 roku rozstała się z mężem i wraz z dziećmi zamieszkała w Berlinie. Separacja zakończyła się rozwodem w 1923 r. Następnie rozpoczęła analizę u Karla Abrahama. W 1926 r. na zaproszenie Ernesta Jones'a przeniosła się do Londynu, gdzie kontynuowała pracę teoretyczną i praktyczną aż do śmierci.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.