Marzyciel (Finding Neverland) jest filmem z 2004 roku, w którym występują takie gwiazdy jak Johnny Depp i Kate Winslet. Jest to oparta na faktach opowieść o autorze Piotrusia Pana Jamesie Barrie, którego doświadczenia życiowe zainspirowały go do napisania tej fantastycznej powieści. W filmie zaprzyjaźnia się on z młoda wdową oraz - co istotniejsze - z jej czteroma synami. Ich wspólne doświadczenia podsuwają Barrie'mu pomysł do opowieści o chłopcach, którzy nie chcą dorosnąć.
W 2005 roku film dostał 7 nominacji do Oskara; jedną z nagród zdobył Jan Kaczmarek za muzykę do tego filmu.
Myśl przewodnia: Uwolnij wyobraźnię.

Obsada i twórcy

Film został wyreżyserowany przez Marca Forstera, znanego z Czekając na wyrok, scenariusz zaadaptował David Magee ze sztuki Człowiek, który był Piotrusiem Panem. W filmie wykorzystano utwór Eltona Johna.
Udział biorą także: Dustin Hoffman, Julie Christie oraz Radha Mitchelle.
W filmie występuje pies rasy Landseer, czyli tej samej co w oryginalnej wersji Piotrusia Pana.

Różnice między scenariuszem a rzeczywistością

W rzeczywistości:
  • Było pięciu chłopców zamiast czterech
  • Arthur Llewellyn-Davies wciąż żył gdy Barrie poznał Sylvię i jej synów
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.