Marszałek polny (czasem marszałek polowy) to najwyższy stopień wojskowy w wielu armiach lądowych świata. W Wielkiej Brytanii Field Marshal, w Niemczech Feldmarschall lub Generalfeldmarschall, w Rosji Фельдмаршал. W Polsce w chwili obecnej najwyższym stopniem wojskowym całości sił zbrojnych jest marszałek (bez przymiotnika "polny" ani "polowy"), pełny tytuł: Marszałek Polski, który otrzymać może w czasie wojny dowódca zwycięskiej kampanii. Najwyższym stopniem w czasie pokoju jest - w wojskach lądowych i lotnictwie wojskowym - generał (bez przymiotników, noszący cztery gwiazdki) lub - w Marynarce Wojennej RP - admirał.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.