Manifest Komunistyczny (niem. Manifest der Kommunistichen Partei). Pierwszy Manifest Partii Komunistycznej (Związku Komunistów) był pisany przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa na przełomie 1847 i 1848 roku. Został ogłoszony w lutym 1848 roku w Londynie.
Manifest zaczyna się słowami Widmo krąży po Europie - widmo komunizmu, a kończy Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się! To ostatnie zdanie było umieszczane przez pisma komunistyczne na pierwszej stronie pod tytułem.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.