Mace Windu - postać fantastyczna
W filmach z serii Gwiezdne Wojny (częściach I,II i III) postać tę grał Samuel L. Jackson.
Był członkiem Rady Jedi oraz jednym z najsurowszych rycerzy. Był mistrzem siódmej formy walki mieczem zwanej Vaapad. Jego uczennicą była Depa Bilaba. Jego bronią był purpurowy miecz świetlny. Był obecny podczas raportu Qui-Gon Jinna i Obi-Wan Kenobiego oraz zorganizował pomoc dla Obi-Wana i Anakina gdy wpadli w pułapkę na Geonosis. Był jednym z niewielu, którzy przeżyli bitwę na Geonosis (podczas której zabił łowcę Jango Fetta). Jemu też Anakin powiedział, że kanclerz Palpatine był Lordem Sithów. Wraz z trzema innymi Jedi udał się aresztować kanclerza. Zginął podczas walki zdradzony przez Anakina, który stał się lordem Vaderem.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.