Micro Instrumentation and Telemetry Systems (MITS) - firma w Albuquerque, Nowy Meksyk, założona w 1968 (?) przez dr. Eda Robertsa.
Początkowo firma produkowała kalkulatory, aż do momentu, gdy rynek został zdominowany ok. 1972 przez Texas Instruments.
MITS opracował w 1974 r. komputer Altair 8800, uważany za pierwszy komputer osobisty na rynku. Była to maszyna oparta na procesorze Intel 8080, dostarczana w postaci zestawu do montowania. Altair 8800 był bohaterem słynnego artykułu w miesięczniku Popular Electronics (styczeń 1975). Firma została zarzucona zamówieniami i wkrótce popadła w kłopoty związane z techniczną stroną maszyny. W maju 1977 Ed Roberts sprzedał MITS firmie Pertec i wycofał się z branży informatycznej.
Przez krótki czas MITS zatrudniał Billa Gatesa, do chwili założenia przez niego i Allena firmy Microsoft. Obaj informatycy napisali dla niego Altair BASIC.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.