Lustrzyca, lub inaczej, acz równie dosadnie: ślepota brzuszna - żartobliwa, niemniej jednak rozpowszechniona nazwa nieistniejącej w rzeczywistości jednostki chorobowej, będąca tak naprawdę dosadnym określeniem jednego z objawów innej poważnej choroby - otyłości, a konkretnie objawu w postaci wydatnego brzucha u mężczyzn. Lustrzyca występuje wtedy, gdy mężczyzna nie jest w stanie obejrzeć swoich genitaliów bez pomocy lustra.
Nazwa tej "choroby" brzmiąca dość poważnie w uszach osoby niezorientowanej, w połączeniu z sugestywną genezą jej nazwy, stanowi jedną z metod motywacyjnych w profilaktyce oraz walce z otyłością.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.