Ludwik_Dorn -
Ludwik Dorn (ur. 5 czerwca 1954 r. w Warszawie) socjolog, polski polityk, publicysta.
W 1978 r. ukończył socjologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. W początkach lat siedemdziesiątych związał się z opozycją antykomunistyczną. Od 1972 r. uczestniczył w niezależnych spotkaniach organizowanych przez środowisko seniorów I Warszawskiej Drużyny im. Romualda Traugutta "Czarna Jedynka" Od września 1976 działał w KOR; od 1977 był współpracownikiem redakcji podziemnego pisma "Głos" Od września 1980 członek NSZZ „Solidarność” i KSR "Wolność-Sprawiedliwość-Niepodległość". Po 13 grudnia 1981, ścigany listem gończym, uniknął aresztowania. Po przełomie 89 r. – od lutego 1991 do listopada 1991 – kierował Zespołem Analiz w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Od początku lat dziewięćdziesiątych był członkiem Porozumienia Centrum (od 1992 do rozwiązania partii był wiceprezesem PC). Jest jednym z założycieli PiS (jest wiceprezesem partii).
Poseł na Sejm III i IV kadencji. W wyborach w 2001 został wybrany w okręgu wyborczym numer 20 składającym się z powiatów grodziskiego, legionowskiego, nowodworskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, warszawskiego zachodniego i wołomińskiego. Od XII 2002 jest Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.