Lotus Development Corporation - amerykańska firma komputerowa z siedzibą w Cambridge, założona w 1981 roku przez Mitcha Kapora. Obecnie filia IBM.
Pierwszym wielkim sukcesem firmy było opracowanie arkusza kalkulacyjnego Lotus 1-2-3 dla komputerów klasy PC, który wyrugował z rynku Multiplan i stał się na długie lata niekwestionowanym standardem w tej kategorii oprogramowania. Pod koniec lat 80. pojawiły się inne ważne produkty - w 1989 roku oprogramowanie do pracy grupowej Lotus Notes i w 1990 roku przejęty od firmy Samna edytor AmiPro (później WordPro), który do chwili pojawienia się Worda i WordPerfecta dla Windows był czołowym programem dla tego środowiska.
W 1995 roku firma została przejęta przez IBM i od tej pory działa jako jego filia, oferując w dalszym ciągu aplikacje biurowe, należące do światowej czołówki w swoich kategoriach.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.