Lawrence Gonzi (ur. 1 lipca 1953 w Valletta), polityk maltański, od marca 2004 premier Malty.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Maltańskim (1975). Praktykował jako adwokat oraz pracował w charakterze radcy prawnego w przedsiębiorstwach. Działacz Ruchu Maltańskiego Akcji Katolickiej (przewodniczący 1976-1986).
Z ramienia Partii Nacjonalistycznej został w 1987 wybrany do Izby Reprezentantów; 1988-1996 przewodniczący Izby. W latach 1996-1998 Partia Nacjonalistyczna pozostawała w opozycji i Gonzi był nominalnym ministrem spraw socjalnych w gabinecie cieni (pełnił także funkcję sekretarza reprezentacji parlamentarnej partii). Od 1998 minister spraw socjalnych i szef reprezentacji parlamentarnej Partii Nacjonalistycznej.
Od 1997 sekretarz generalny Partii Nacjonalistycznej, 1999 został wybrany na jej wiceprzewodniczącego (premier Edward Fenech Adami mianował go jednocześnie wicepremierem, pozostawiając mu także tekę spraw socjalnych). Od 2003 przewodniczący partii (po rezygnacji Adamiego); 23 marca 2004 zastąpił Adamiego także na stanowisku szefa rządu, tuż przed wejściem Malty do Unii Europejskiej; objął równocześnie tekę ministra finansów.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.