Kurier Lubelski, lokalny dziennik obejmujący swym zasięgiem województwo lubelskie. Skupia się głównie na informacjach z Lublina. Ukazuje się od 1957 roku, chociaż nazwa sięga tradycjami do roku 1830.
Ukazuje się od poniedziałku do soboty. Dziennik o charakterze sensacyjno-interwencyjnym, wzbogacony o informacje polityczne i społeczne z regionu. Format tabloidowy. W ramach gazety ukazują się dodatki tematyczne, m.in. sportowy i motoryzacyjny, a także dla poszukujących pracy. W piątek ukazuje się wydanie magazynowe Kuriera Lubelskiego z całotygodniowym programem telewizyjnym.
Wydawcą jest spółka Multico.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.