Krzysztof Jan Skubiszewski (ur. 8 października 1926 w Poznaniu), polityk polski, minister spraw zagranicznych w latach 1989-1993.
Ukończył Wydział Prawno-Ekonomiczny Uniwersytetu Poznańskiego, otrzymał nominację profesorską w dziedzinie prawa międzynarodowego. Wykładał we Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, jest autorem prac naukowych i opracowań. Członek-korespondent PAN.
W latach 1981-1984 był członkiem Prymasowskiej Rady Społecznej, 1986-1989 członkiem Rady Konsultacyjnej przy Przewodniczącym Rady Państwa. Działał w "Solidarności" oraz Wielkopolskim Klubie Politycznym "Ład i Wolność".
13 września 1989 został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych w gabinecie Mazowieckiego. Utrzymał tekę w kolejnych rządach - Bieleckiego, Olszewskiego i Suchockiej (do września 1993).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.