Krystyna Łybacka (urodzona 10 lutego 1946 roku w Jutrosinie w wojwództwie wielkopolskim), polityk SLD, posłanka z ramienia tego ugrupowania na Sejm RP od 1991 roku (I, II, III i obecna IV kadencja).
Doktor nauk matematycznych.
Jest absolwentką Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktoryzowała się również na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zasiada w sejmowych komisjach spraw wewnętrznych i administracji oraz komisji finansów publicznych. Od 19 października 2001 roku do 2 maja 2004 roku pełniła funkcję ministra edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera.


Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.