Królestwo Polskie nazwa państwa początkowo zależnego od Niemiec i Austro-Węgier, powstałego na mocy Aktu 5 listopada wydanego 5 listopada 1916. Nie miało ono sprecyzowanych granic i było sojusznikiem państw centralnych.
Niemieckie i austriackie wydały akt gwarantujący Polakom powstanie samodzielnego Królestwa Polskiego. Nie zostały sprecyzowane granice przyszłej monarchii. Akt zawierał natomiast sformułowania dotyczące stworzenia armii polskiej. Wydanie aktu wiąże się z faktem, że przedłużająca się Królestwie Polskim.
Na podstawie aktu, Władysławem Niemojowskim na czele. Kierownikiem Komisji Wojskowej został Polską Organizację Wojskową.
Powstała Tymczasowej Rady Stanu. Komisja została upoważniona przez TRS do kontynuowania jej prac. W skład Komisji weszli Radę Regencyjną i powołany przez nią 7 grudnia 1917 rząd Jana Kucharzewskiego. .
Tak nazwano odmowę złożenia przysięgi przez żołnierzy I i III Brygady Legionów Polskich w lipcu rewolucji w Rosji i przewagi ententy. W wyniku kryzysu legioniści, którzy odmówili złożenia przysięgi zostali internowani w obozach w Szczypiornie i Beniaminowie, natomiast Józef Piłsudski został uwięziony. .
Królestwo Polskie nazwa państwa początkowo zależnego od Niemiec i Austro-Węgier, powstałego na mocy Aktu 5 listopada wydanego 5 listopada 1916. Nie miało ono sprecyzowanych granic i było sojusznikiem państw centralnych.
, gabinet pod kierownictwem premiera Józefa Świeżyńskiego, powołany przez Radę Regencyjną Królestwa Polskiego 23 października 1918 roku. Zastąpił rząd Jana Kantego Steczkowskiego. 4 listopada 1918 Rada Regencyjna odwołała gabinet w związku z próbą zamachu stanu. Józef Świeżyński uznał decyzję kontrasygnując reskrypt dymisyjny.
Królestwa Polskiego to powołany aktu 5 listopada Królestwem Polskim zależnym od okupantów. Powstała na podstawie patentu w sprawie władzy Państwowej w Królestwie Polskim wydanego 15 września 1917.
W jej skład wchodzili: książę Zdzisław Lubomirski, abp warszawski Aleksander Kakowski i Józef Ostrowski. Kancelarię Rady stanowił Gabinet Cywilny. Kierował nim sekretarz Rady ks. prałat Zygmunt Chełmicki.
Rada Stanu Królestwa Polskiego Quasi parlamentarny organ Królestwa Polskiego.
Powstała na podstawie patentu w sprawie władzy Państwowej w Królestwie Polskim wydanego Niemiec i Austro-Węgier. Składała się w większości z osób nominowanych przez Radę Regencyjną, w części z wirylistów, a w części z posłów wybieranych przez rady miejskie i sejmiki powiatowe 9 kwietnia 1918.
Na czele Rady stał Marszałek Jan Skotnicki i Henryk Wyrzykowski) wybrani przez samą Radę Stanu.
, gabinet pod kierownictwem premiera Jana Kucharzewskiego, powołany przez Radę Regencyjną Królestwa Polskiego Adama hr. Tarnowskiego. Komisji Przejściowej Tymczasowej Rady Stanu (departamenty byłego Wydziału wykonawczego Tymczasowej Rady Stanu bezpośrednio przekształciły się w odpowiednie ministerstwa). traktatowi brzeskiemu rząd zgłosił dymisję.
Po dymisji rządu Józefa Świeżyńskiego, Władysława Wróblewskiego tymczasowym szefem prowizorium rządowego. W skład prowizorium wchodzili kierownicy wszystkich dotychczas istniejących ministerstw. Ostatnie posiedzenie Rady Kierowników Ministerstw odbyło się rządu Jędrzeja Moraczewskiego 18 listopada 1918. .
Gabinet pod kierownictwem premiera Jana Kantego Steczkowskiego, powołany przez Radę Regencyjną Królestwa Polskiego 4 kwietnia 1918 roku. Zastąpił prowizorium rządowe Antoniego Ponikowskiego.
Po dymisji rządu Jana Kucharzewskiego, Antoniego Ponikowskiego tymczasowym szefem prowizorium rządowego. W skład prowizorium wchodzili kierownicy wszystkich dotychczas istniejących ministerstw. Prowizorium zostało ustanowiane aby zapewnić ciągłość pracy ministerstw do powołania normalnego gabinetu. Prowizorium zakończyło działalnosć wraz z powołaniem rządu Jana Kantego Steczkowskiego 4 kwietnia 1918.