Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa na koronce różańca oraz forma nabożeństwa, którą, według wierzeń w kościele katolickim, Jezus Chrystus podyktował św. Faustynie w Wilnie 13 września 1935 roku jako modlitwę na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego.
Penitencjaria Apostolska 12 stycznia 2002 wydała akt, na mocy którego każdy wierny, który odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Sakramentu Eucharystii, może uzyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.