Kazimierz Marcinkiewicz (urodzony 20 grudnia 1959 w Gorzowie Wielkopolskim), polityk, konserwatysta, z wykształcenia fizyk, nauczyciel, działacz oświatowy i sportowy, publicysta.
Poseł na Sejm RP III i IV Kadencji (1997- obecnie),w latach 1992 - 1993 wiceminister edukacji narodowej, w latach 1999 - 2000 szef Gabinetu Politycznego Premiera Jerzego Buzka
Był członkiem ZChN (1989-2001), Przymierza Prawicy (2001 - 2002) obecnie (od 2002) członek PiS.
Kazimierz Marcinkiewicz był przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS w Sejmie III Kadencji(kwiecień - wrzesień 2001).
Przewodniczący sejmowej komisji Skarbu Państwa. Prezes Regionu Lubuskiego PiS.
W 2003 wraz z Wiesławem Walendziakiem założył Instytut Środkowoeuropejski - wydawcę dwumiesięcznika Międzynarodowy Przegląd Polityczny redagowanego przez Konrada Szymańskiego.
Zawodnik piłkarskiej reprezentacji parlamentarzystów.

Strona Kazimierza Marcinkiewicza
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.