Katarzyna Maria Piekarska, działaczka socjaldemokratyczna, posłanka UW i SLD, wiceprzewodnicząca partii SLD.
Urodzona 23 września 1967 roku w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz radcą prawnym. Jest posłanką Sojuszu Lewicy Demokratycznej od 1993 roku (II, III i obecna IV kadencja Sejmu). Po raz pierwszy została posłanką startując z listy Unii Wolności, a następnie za namową Leszka Millera przeszła do SLD.
Pełni obecnie funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Od 6 marca 2004 roku jest wiceprzewodniczącą Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Jest przewodniczącą stowarzyszenia „Młode Kobiety w Polityce” i wiceprezesem Polskiego Czerwonego Krzyża.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.