Köping (wym. [1])- wyraz w języku szwedzkim oznaczający "miasto targowe". W średniowieczu używane było w stosunku do miast, którym nadano prawo urządzania targu. W dzisiejszej Finlandii, która stanowiła niegdyś część Szwecji, istniej podobne określenie - kauppala.
Historycznie wiele miast szwedzkich posiadało prawa osady targowej zanim otrzymały prawa miejskie. W 1971 reforma administracyjna zniosła rozróżnienie między miastami, miastami targowymi i gminami wiejskimi wprowadzając podział na gminy (kommun).
Współcześnie istnieje kilka miast, które zachowały w swoich nazwach cząstkę "köping":
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.