Bacharuddin Jusuf Habibie, Rudy Habibie, B. J. Habibie (ur. 25 czerwca 1936, Pare-Pare), polityk indonezyjski, prezydent w latach 1998-1999.
Ukończył studia w dziedzinie inżynierii lotniczej, początkowo w Bandung, następnie w Aachen (Niemcy); 1965 obronił doktorat i pracował w Messerschmitt-Bölkow-Blohm w Hamburgu. W latach 1978-1998 był ministrem technologii i badań naukowych w rządzie prezydenta Suharto. Bliski współpracownik Suharto, w marcu 1998 mianowany wiceprezydentem Indonezji; po rezygnacji Suharto został prezydentem kraju w maju 1998.
W październiku 1999 zamierzał kandydować na kolejną kadencję, ale ostatecznie wycofał się przed wyborami; na urzędzie prezydenta zastąpił go Abdurrahman Wahid.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.