Juliusz_Kossak -

Juliusz Fortunat Kossak, herbu Kos (urodzony 12 grudnia 1824 w Nowym Wiśniczu - zmarł 3 lutego 1899 w Krakowie), polski malarz, rysownik i ilustrator.
Od wczesnego dzieciństwa mieszkał we Lwowie. Uczył się u Jana Maszkowskiego we Lwowie, następnie w Paryżu (1855-1861) i w Monachium (1868-1869). Mieszkał na przemian we Lwowie i w Warszawie, od 1869 w Krakowie. Przyjaźnił się m.in. z Piotrem Michałowskim, Józefem Brandtem, Henrykiem Rodakowskim.
Malował głównie akwarele i grafiki oraz ilustrował czasopisma. Najwięcej koni i scen batalistycznych z ich udziałem. Był ojcem Wojciecha Kossaka.
Juliusz_Kossak -
- Julisza Kossaka

Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.