Julian Robert Hunte (ur. 14 marca 1940 w Castries), polityk i dyplomata Saint Lucia.
Od kwietnia 2001 do października 2004 był ministrem spraw zagranicznych. W 2003 wybrany na przewodniczącego 58. Sesji Zwyczajnej Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.
Od 1967 aktywny w polityce; był radnym i burmistrzem Castries. Od 1978 członek Partii Pracy, w 1984 wybrany na przewodniczącego partii. W latach 1987-1996 lider opozycji w parlamencie, od 2001 senator i minister spraw zagranicznych. Kierował także instytucjami bankowymi Saint Lucia.
W młodości był członkiem kadry narodowej w krykiecie, w późniejszych latach przewodniczącym Narodowej Federacji Krykieta. Odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego (O.B.E., w czerwcu 1979).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.