Jerzy Baczyński (ur. w 1949)- redaktor naczelny tygodnika Polityka oraz prezes spółdzielni Polityka Spółdzielnia Pracy . Absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (1972). Dziennikarską karierę rozpoczął w Życiu Warszawy w 1973 r. w jego dziale ekonomicznym. W stanie wojennym stracił pracę i wyjechał do Francji na dziennikarskie stypendium. Po powrocie do kraju początkowo bezrobotny, w 1984 r. trafia do Polityki jako redaktor działu publicystyki gospodarczej. W 1990 został zastępcą redaktora naczelnego i wiceprezesem Spółdzielni Pracy Polityka, a cztery lata później objął stanowisko redaktora naczelnego. Jednocześnie współredagował telewizyjne Listy o Gospodarce i uczestniczył w innych audycjach: Gorąca Linia, Tylko w Jedynce i Coś za coś - wszystkiem na antenie TVP . W 2001 roku otrzymał nagrodę dziennikarską im. Dariusza Fikusa w kategorii "Twórcy mediów"
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.