Jam rock - styl w muzyce rockowej związany z grupami, które największe sukcesu odnosiły na scenie, grając na żywo. Muzyka studyjna tych grup, często monotonna, nużąca i mało atrakcyjna dla "nie-kultowych" fanów, nabierała na scenie innego wymiaru. Wykonywana była przez sprawnych instrumentalistów posiadających zdolności improwizacyjne. Krótkie studyjne utwory, wykonywane na żywo rozrastały się do długi często kilkunastominutowych, lub dłuższych wykonań składających się z długich solówek instrumentalnych lub jamów. Do najwybitniejszych grup reprezentujących ten styl należały Grateful Dead i The Allman Brothers Band. W Polsce czołowym przedstawicielem jamu jest zespół Dżem.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.