Jacek Bąk (ur. 24 marca 1973 w Lublinie), znany polski piłkarz, reprezentant Polski, uczestnik turnieju finałowego mistrzostw świata 2002.
Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Motorze Lublin, gdzie w pierwszym zespole zadebiutował w wieku zaledwie 16 lat; dwa sezony później stał się podstawowym zawodnikiem. Następnie przeniósł się do drużyny Lecha Poznań, gdzie już w pierwszym sezonie wywalczył tytuł mistrza Polski; dobre występy Bąka zostały zauważone przez ówczesnego trenera reprezentacji Polski Andrzeja Strejlaua, który dał szansę debiutu młodemu piłkarzowi w meczu z Cyprem.
Latem roku 1995 Bąk przeszedł z drużyny Lecha do Olympique Lyon - pobyt w czołowej drużynie francuskiej ekstraklasy nie był dla niego zbyt udany ze względu na liczne kontuzje. Z pomocą przyszli jednak działacze RC Lens, którzy najpierw wypożyczyli, a później wykupili polskiego piłkarza. Ten odpłacił im się wieloma dobrymi występami, szczególnie w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów.
Jacek Bąk regularnie występuje w Polskiej reprezentacji, zaliczając również występy na Mistrzostwach Świata w Korei i Japonii i walcząc obecnie o awans do Mundialu w 2006.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.