Intel - amerykański producent mikroprocesorów, urządzeń sieciowych i kości graficznych. Sławę przyniósł jej procesor Pentium, na którego promocje wydano miliony dolarów. Obecnie firma jest największym producentem procesorów dla komputerów biurowych. Rodziny jej procesorów to Pentium, Celeron, Xeon oraz Itanium. Jest też największym dostarczycielem układów graficznych na świecie.
Firmę założyli w roku 1968 Gordon E. Moore oraz Robert Noyce, a nazwa pochodzi od skrótu słów "Integrated Electronics". Wieloletnim prezesem firmy był Andrew Grove.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.