Instrumenty klawiszowe - instrumenty muzyczne pochodzące z różnych grup: strunowych, szarpanych i młoteczkowych, dętych, akustycznych, elektrycznych i elektronicznych mających jedną wspólną cechę posiadania klawiatury. W związku z tym, instrumentalista obeznany z jednym z instrumentów z grupy z łatwością potrafi się przestawić na grę na innym. Dla tego też w muzyce rockowej lub jazzowej instrumentalistę grającego na jednym lub wielu instrumentach z tej grupy określa się wspólną nazwą Klawiszowca, czyli grającego na instrumentach klawiszowych.
Do tej licznej grupy zalicza się:
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.