Indie Zachodnie (Karaiby) - wyspiarskie państwa i terytoria zależne położone w basenie Morza Karaibskiego, tj. na archipelagach Bahamów, Małych i Wielkich Antyli.
Są to następujące państwa: Kuba, Bahamy, Jamajka, Haiti, Dominikana, Saint Christopher i Nevis, Antigua i Barbuda, Dominika, Saint Lucia, Barbados, Saint Vincent i Grenadyny, Grenada i Trynidad i Tobago, oraz terytoria zależne: Kajmany, Turks i Caicos, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Anguilla, Montserrat, (brytyjskie); Portoryko, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, (amerykańskie); Gwadelupa, Martynika (francuskie); Aruba, Antyle Holenderskie (holenderskie. W sumie obejmują one obszar niewiele ponad 190 tys. km², z liczbą ludności przekraczającą 35 mln osób (1995).
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.