Ibiza ( kataloński: Eivissa ) jest trzecią co do wielkości i ludności wyspą archipelagu Baleary. Jej stolicą i największym miastem jest Ibiza, innym ważnym miastem jest San Antonio.
Liczba ludności wyspy wynosi 82 000, w tym oficjalnie 6000 cudzoziemców, jednak nieoficjalnie liczba cudzoziemców tam mieszkających wynosi około 50 %, są to głównie Niemcy i Brytyjczycy.
Dla turystyki Ibiza była wyspą nieodkrytą do końca lat 70 dwudzietego wieku, z dziewiczymi wzniesieniami i krajobrazami. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa. Lotnisko na Ibizie jest jednym z największych w Hiszpanii co do liczby pasażerów.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.