Hurghada -
Hurghada -
przy ulicy El Nasr w dzielnicy Dahar
Hurghada (ar. Al Ghardaqah الغردقة) to miasto turystyczne w Egipcie na wybrzeżu Morza Czerwonego. Miasto zostało założone w początkach wieku XX i pełniło rolę osady rybackiej. Jednak od wczesnych lat 80. stało się ważnym ośrodkiem turystycznym i jest ciągle powiększane przez arabskich i zagranicznych inwestorów.
Hurghada rozciąga się na około 40 km wzdłuż brzegu Morza Czerwonego i raczej nie sięga daleko w otaczającą miasto pustynię.
Miasto składa się z kilku części, z których niektóre to:
  • Dahar - najstarsza część Hurghady, gdzie mieści się największy bazar Hurghady, a także poczta i dworzec autobusowy.
  • Sakkala - nowsza niż Dahar, część hotelowa.

Okolice Hurghady

W bliskim otoczeniu Hurghady znajdują się także inne ciekawe miejsca:
  • El Gouna - sztucznie utworzone i będące prywatną własnością, luksusowe miasteczko hotelowe. Uroda tego miejsca wynika nie tylko z faktu, że jest to miejsce ciche i relatywnie czyste, ale także stąd, że miasteczko składa się z kilku wysp rozdzielonych kanałami i połączonych mostami. Czasem, nazywa się je egipską Wenecją.
  • Sharm El Naga - wioska usytuowana około 40 km na południe od Hurghady. Wzdłuż tamtejszej plaży rozciąga się przypuszczalnie najbardziej spektakularny stok rafowy w tym regionie.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.