Henryk Kasperczak (urodzony 10 lipca 1946) - piłkarz i trener piłkarski. Grał w m.in. Stali Mielec (zdobył z nią dwa tytuły Mistrza Polski), Legii Warszawa, FC Metz. Rozegrał 73 mecze w reprezentacji Polski, zdobył z nią trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata '74 i srebrny medal Olimpijski w Montrealu '76. Jako trener zdobył ze swoją drużyną tytuł Mistrza Francji, dwa razy tytuł Mistrza Afryki oraz dwa razy Mistrzostwo Polski z Wisłą. Zdobył również dwa Puchary Polski z Wisłą Kraków oraz zajął 2. miejsce z Tunezją, a 3. z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Pucharze Afryki.
Publikacja wraz ze zdjęciami jest udostępniona w Encyklopedii "Zgapedia" części portalu zgapa.pl. Treść objęta jest licencją GNU FDL Wolnej Dokumentacji w wersji 1.3 lub dowolnej pózniejszej opublikowanej przez Free Software Foundation i została ona opracowana na podstawie Wikipedii, tutaj możesz znaleźć artykuł źródłowy oraz autorów. Warunki użytkowania Encyklopedii znajdziesz na tej stronie.
Prezentowane filmy poczhodzą z serwisu YouTube, portal zgapa.pl nie jest ich autorem i nie ponosi odpowiedzialności za ich treści.